Pildistamine suusapuhkusel – millega arvestada?

Suvi on 2019. aastaks lõppemas. Kuigi mõned soojemad ilmad võivad veel üllatama tulla, on sügis kohe käes ja talvgi pole kaugel. Talv tähendab külma, lund ning miks mitte ka suusapuhkust valitud suusaradadel või lumelauatamist.

Muidugi tahaks neid kordumatuid mälestusi jäädvustada ja sõpradele ning perelegi näidata aga mil viisil mõnusad hetked pildile püüda?

Kaamera või telefon

Esmalt oleks vaja lahendada küsimus, millega üldse fotot teha: kas kaamera või telefon. Kui olemas on oskused, võib korralikuma, teadlikult valitud kaameraga tõesti vingeid pilte saada, kuid fotokaameral on oma miinused.

Näiteks võib probleeme tekitada liiga külm ilm – aku tühjeneb kordades kiiremini ning fotokaamega paksude kinnastega käsitsemine on ebamugav. Kui aga kaamera lumme kukub või lumesaju kätte jääb, peab tegelema kaamera kuivatamise ja riskima võimalike niiskuskahjustusega. Külma ilmaga pildistamiseks tasub end hästi ette valmistada.

Muidugi on võimalik nende probleemide esinemise tõenäosust vähendada: varuakud kaasa ning eelistada kaamerat, mis kas juba on veekindel, või millele saab osta veekindla ümbrise.

Kaamera kasuks otsustades peaks soetama reisile kaasa ka korraliku pehmendusega fotokoti.

Olenemata sellest, kui hea suusataja sa ise oled, on alati oht et võid vea teha ja kukkuda või keegi võib sulle otsa sõita. Kaamera peale kukkumine lõppeb suure tõenäosusega aga tehnika purunemisega.

Kui kaamera kasutamine tundub liiga keeruline ja sooviksid kaamera ohutusele mõtlemise asemel oma päeva nautida, kaalu telefoniga pildistamist. Ka mobiilidega on võimalik teha väga häid fotosid, mis sobivad sotsiaalmeediasse ja vähemalt A3 suuruses väljatrükiks.

Juba telefone disainides on silmas peetud seda, et telefone kantakse kaasas ja kasutatakse peaaegu et igasugustes oludes. Muidugi ei ole ka telefoni peale kukkumine ideaalne lahendus, ent telefon elab selle õnnetuse suurema tõenäosusega üle kui kaamera. Lisaks on saadaval ka suur valik ümbriseid, mis pakuvad lisakaitset nii põrutuse kui niiskuse eest.

Ohutus ennekõike

Kui pildistamisvahend on valitud, peab valima lisaks vaatele ka sobiva koha, kus olles on turvaline suusaraja läheduses pilti teha. Otsustades jääda seisma kurvi taga keset nõlva, on väga suur tõenäosus, et sulle sõidetakse otsa, sest sind lihtsalt ei märgata.

Igas suusakuurordis on raudreegliks see, et kui sa jääd raja peal seisma, siis alati raja servas, mitte täpselt keskel. Alati on vaja veenduda selles, oled kõrgemalt tulijale selgelt nähtav. Kui arvad, et võid jääda kivi, puu või lumevaalu varju, vali uus koht, kus oled paremini nähtav.

Teiseks tuleb koha valikul arvestada ka võimalike ohtudega. Pilt järsu kalju ääre peal võib jätta küll vinge mulje, ent kui jalge all olev lumekarniis peaks murduma, riskid sa kõrgelt kukkumise ja võimalike vigastustega. Suusakuurordi piiridest välja jäävad puutumatu lumega väljad võivad ka olla kutsuvad, ent seal ei tehta laviinikontrolli, ei märgistata ohtusid ja ilma vajalike teadmiste ja vahenditeta võid end küllaltki suurde ohtu seada.

Hommikul suusatõstuki peal tehtud selfie? Pigem ei.

Suurem osa asjadest lähevad mäe peal kaotsi just tõstukil sahmerdades ehk ka siis kui otsid kotist kaamerat või jopetaskust telefoni. Kui veab, kukub tehnika kohta, kust selle kättesaamine võib olla küll raskendatud aga mitte võimatu. Aga kui ei vea, kukub kaamera kohta, kuhu ka kõige kogenum suusapatrull pole nõus minema ja oledki oma telefonist, kaamerast, kiivrist vms ilma.

Unustamatud pildid ei nõua alati pikka ettevalmistust. Vaja ei ole ka vaja kõige kallimat kaamerat või professionaalset fotograafi. Piisab ka tavalisest nutitelefonist ja sellest, et sa tead, kus ja millal pildistamiseks paus teha.

Lisa kommentaar