Graafiline disain teeb veebikasiinodes võidukäiku

Tänaseks päevaks hakkab ilmselt enamikul meist ununema vanas Nokia telefonis mängitud ussimäng … telefoniekraanil lihtsalt üks must ussilaadne riba, kes ajas taga musti täpikesi. Jah, toona valmistas see kasutajaile rõõmu kui palju, olenemata väga algelisest kujundusest. Enamik tänapäeva noori vaataks sellist mängukujundust ilmselt täiesti arusaamatu pilguga, rääkimata siis mängimisest.

Kaasaegsete videomängude üks kõige olulisemaid elemente, mis mängijaid esmajärjekorras paelub, on kindlasti just graafiline disain. Värvid, 3D-tehnoloogia, heliefektid ja mis kõik veel – mida rohkem, seda uhkem! Sarnaselt tänapäevastele videomängudele on graafiline disain üks olulisemaid faktoreid ka online-kasiinodes. Eesti kasiinod, nagu näiteks Vivatbet ei jää kindlasti oma graafilise disaini poolest teistele rahvusvahelistele veebikasiinodele kuidagi alla.

Miks on graafiline disain veebikasiinodes nii oluline?

Iga virtuaalse mängu – nii tavaliste videomängude kui ka online-kasiino mängude puhul lähtutakse sellest, et esimese mulje jätab siiski see, mida sa ekraanil näed ja kui kaasahaarav on visuaalne pilt. Tõsi, ka tänapäeval on näiteks veebikasiinodes kliente, kes eelistavad näiteks mänguautomaatide keerutusmängudes klassikalist vanakooli graafikat: lihtsad värvilised kirsid-ploomid-õunad silme ees keerlemas. Teisalt, ennustusportaalide mängude arendajad töötavad igapäevaselt selle nimel, et pakkuda oma mängudes klientidele laiemaid ja moodsamaid graafilise disaini valikuid, seega on ka slotimängudes valik tohutu – puuviljade keerutustele lisandub igapäevaselt kõikvõimalikke erinevaid graafilisi elemente ulmeliste tegelasteni välja.

Online-kasiinod panustavad palju, et luua visuaalselt kaasahaaravat keskkonda, mis pakuks mängijatele paremat mängukogemust. Visuaalselt hea disain, 3D-graafika, interaktiivsed animatsioonid ja kõlavad heliefektid – iga veebikasiino soovib oma klientidele meeldejäävat ja realistlikku virtuaalset elamust luua. Hea disain aitab suurendada ka kasiino mainet, mis on eriti oluline tänapäeval, kus online-mängude valik on suur ja kasutajad on valivad.

Värvide mõjust inimeste emotsioonidele on olnud palju juttu ning see ei ole mingi uus avastus. Fakt on, et värvid mõjutavad inimeste tundeid, meeleolusid ning käitumist. Just seetõttu arendataksegi ka veebikasiinodes graafikat igapäevaselt, kuna visuaalne identiteet mõjutab mängija käitumist ja kogemust paljuski. Värvigraafika ning heliefektidega on näiteks võimalik tõsta ka mängija adrenaliinitaset, et rõhutada põnevamat mänguosa või mõjutada otsuseid. 

Lisaks värvispektrile on ka visuaalsete märkide ja sümbolite kasutamine tõhus viis kasiinos mängukogemust paremaks muuta. Sellised märgid võivad näiteks aidata kasutajatel kiiremini ja lihtsamalt otsustada, millist mängu nad mängida soovivad. Näiteks on kasiinos väga tavaline kasutada kaartide, raha ja õnne sümboleid, kuna need seostuvad väga otseselt kasiinomaailmaga.

3D-graafika veebikasiinodes

Hoopis omaette taseme lisavad online-kasiinodele ka 3D- ja virtuaalreaalsuse efektid. 3D-tehnoloogia on muutnud veebikasiinode mängukogemuse üha enam võrreldavaks tavalise kasiinoga. 3D-graafikas diilerid annavad mängijale vägagi autentse kasiino tunde ja suurendavad kaasatuse tunnet ning mängudünaamikat, samas saab kogu seda autentsust kogeda kodus arvuti taga istudes. Eesti kasiinodes on 3D diileritega kasiinomängud ühed populaarsematest. Näiteks Vivatbet.ee pakub oma veebiportaalis väga laia valikut 3D mänge.

Tähelepanu! Tegemist on hasartmängu reklaamiga. Hasartmäng pole sobiv viis rahaliste probleemide lahendamiseks. Tutvuge reeglitega ja käituge vastutustundlikult!

Lisa kommentaar