Warning: Trying to access array offset on false in /data01/virt39029/domeenid/www.stuudio.eu/htdocs/wp-content/themes/lotus/axiom/axi-include/modules/lib/aq_resizer.php on line 53

Warning: Trying to access array offset on false in /data01/virt39029/domeenid/www.stuudio.eu/htdocs/wp-content/themes/lotus/axiom/axi-include/modules/lib/aq_resizer.php on line 54

10 punkti, mis viivad Sinu telefoniga filmimise uuele tasemele

Filmimine telefoniga on lihtne ning kiire. Lihtsalt avad telefonis filmimise rakenduse ja juba saadki filmida, kas ei ole nii?

Tänapäeva arenenud tehnoloogia lubab filmida telefoniga videoid lausa 4K kvaliteedis. Seega saab iga inimene, kes omab telefoni, filmida väga lihtsalt, kiirelt ning heas kvaliteedis videoid, mis kunagi varem oli iga kaameramehe unistus.

Selles artiklis jagame aga nippe, kuidas filmimine telefoniga veel mugavamaks ning paremaks muuta, et saavutada veelgi paremat tulemust.

1. Horisontaalne filmimine, mitte vertikaalne

Kui tahate, et inimesed saaksid vaadata teie tehtud videot täisekraanil, monitori või TV ekraani peal, siis hoidke telefon filmimisel horisontaalselt. Video filmimisel, hoides telefoni vertikaalselt, ei ole probleemi seni, kuni video on tehtud vaatamiseks ainult vertikaalse ekraaniga seadme jaoks. Kui aga tahate üles laadida video internetti ning vaadata seda mingisugusel muul seadmel, siis tahes tahtmata tekivad teie video külgedele mustad ribad, mis kannavad inglise keelset nimetust “black bars”. See teeb video vaatamist suurematel ekraanidel ebamugavamaks. Seega kui soovite vältida musti ribasid video külgedel ning filmida paremat videot, hoidke telefon käes horisontaalses asendis. 

 

 

 

2. Filmige sujuvalt ja stabiilselt

Tehnoloogia arenedes muutusid telefonid ka väikesteks ning kergeteks, mis tähendab et telefoni saab hoida käes üllatavalt stabiilselt. Selleks on olemas kerge tehnika, kus kõige tähtsam on hoida telefon kahe käega ning lukustada oma küünarnukid toetades need oma kehale, et saada lisa stabiilsust. Proovige järgi, ning te märkate kuidas videost kaovad tugevamad raputused, mis ilmnesid siis, kui hoidsite telefoni filmimisel ühes käes.

Kui soovite oma videosse lisada ka liikuvaid kaadreid, kus näiteks liigute kaameraga vasakult paremale, saate kasutada sammuti eel mainitud tehnikat. Siin on trikiks õige telefoni liigutamine. Kogu liikumise vältel peab liikumis suunas kaasa liikuma kogu ülakeha, mitte ainult telefon. See annab videole sujuvama liikumise ning video vaatajal on mõnusam videot vaadata.

3. Kasutage kompositsiooni reegleid

Kas teate mis tingimustel mõni videolõik eriti eristub teistest ning toob esile mõnusa emotsiooni vaatajale?

Mitte ainult professionaalsed videograafid suudavad saavutada selliseid kaadreid. Väga häid kaadreid on võimalik saavutada ka inimesel, kes kasutab telefoni ning ei oma professionaalseid oskuseid. Selleks on vaja endale selgeks teha mõned põhitõed, milleks on antud juhul kompositsiooni reeglid. Mõistes kompositsiooni reegleid on võimalik vaataja tähelepanu suunata konkreetsele osale video stseenis, mis annab video vaatajale eriti tabava efekti ning hea emotsiooni pikemaks ajaks.

Hea näide millega alustada on kolmandik reegel, mida inglise keeles nimetatakse “The rule of thirds”. Mõningatel telefonidel on võimalik filmimisel ning pildistamisel (enamasti ainult pildistamisel) ekraanile esile tuua võrgustik. Kui antud võrgustiku ei saa filmimis režiimis esile tuua, siis saab enne filmimis režiimi kasutamist valmis sättida võrgustik pildistamis režiimis. Seal kus jooned raamil ristuvad, on kõik need kohad, kuhu tuleks panna miski millele soovite suunata vaataja tähelepanu. Kui te filmite näiteks inimest, siis on hea filmida nii, et inimese pea jääks kahe joone ristumis punkti.

Kui teil tekkis siiski suurem huvi selle vastu, mis on kolmandik reegel ning kuidas seda kasutada. Siis soovitame lugeda artiklit komandik reegli kohta, mis annab sellest detailsema ülevaate.

4. Kasutage valgust enda kasuks

Suur probleem filmimisel tekkib siis, kui klipp on üle- või alavalgustatud. Valgus on imeline asi, see saab olla sulle parimaks sõbraks või siis halvimaks vaenlaseks. Siinkohal on tähtis teada kuidas ära kasutada olemasolevat valgust enda kasuks. Pildistades väljas, tuleks valida selline positsioon, kus valgus valgustab objekti, mida te filmida soovite ühtlaselt.

Kui mõni osa kaadrist on liiga ere või liiga tume, siis muutke oma positsiooni ning leidke selline nurk, mis võimaldab saavutada teil sellist kaadrit, mida te soovite, kasutades valgust enda kasuks, mitte enda vastu.

 

 

 

 

5. Praktiseeri lühikeste klippide filmimist

Video, mis on tehtud ühest ainsast pikast klipist, mis näitab vaatajale täpselt seda, mida tahtsite filmida ei ole halb. Kui see on filmitud hästi, siis miks mitte. Kuid siinkohal on üks hea soovitus. Pigem teha rohkem lühemaid klippe erineva kauguse ja nurga alt ning hiljem need üheks videoks monteerida. See teeb kogu video huvitavamaks ning mitmekülgsemaks. Samas otsides erinevaid nurki filmimiseks, saavutate ka lõppkokkuvõtteks parema video, kuna nii leiate paremaid positsioone ning nurki kust filmida.

 

6. Säti manuaalselt säri ning fookus

Automaatne säri ning fookus telefonis on head funktsisoonid, kuid mitte igas olukorras, eriti filmimisel. Kõik telefonid ei võimalda seda, kuid enamustes peaks siiski olema funktsioon, mis lubab säri lukustada. Avage telefonis rakendus, ning minge filmimis režiimi. Valige ekraanil mingi objekt või koht ning vajutage sinna ja hoidke sel näppu peal. Kui säri sai lukustatud, on see väga hea, kuna filmides näiteks sisetingimustes, eriti kus on ka aknad, ei juhtu enam seda, et säri filmimise vältel muutub. Kui aga säri ei lukustu, siis kahjuks teie telefonis antud funktsioon puudub. Automaatne fookus on hea olukordades, kus soovite filmida objekti lähedalt ning samas suunata fookuse objekti kindlale piirkonnale.

7. Filmige nii, et ka heli oleks hea või eemaldage see pärast klipist

Halb heli võib rikkuda kogu videoelamuse. Telefoni mikrofon võimaldab salvestada heli heas kvaliteedis enamasti vaid vaikses keskkonnas. Minnes aga välitingimustesse, kus on tuult ning kõrvalist müra ei saa telefoni mikrofoni peale 100% loota.

Kui väljas on tõesti hea ning tuulevaba ilm, siis on teil vedanud ja ilmselt ka heli kvaliteet tuleb videos hea. Filmides kedagi rääkimas, on soovituslik olla inimesele piisavalt lähedal, et kõrvalmüra ei oleks tugevam. Üks võimalus selleks, et natukenegi vältida tuule müra, leidke oma telefonil üles mikrofon ning filmimisel üritage see tuule eest katta. Kuid siiski peate olema valmis selleks, et heli tuleb hiljem videost eemaldada, kuna see ei ole kasutus kõlbulik liigse müra tõttu.

 

8. Parema tulemuse saavutamiseks kasutaga lisasi telefoni jaoks

Seni oleme kirjeldanud kõike seda, mis on võimalik igal ühel saavutada, kasutades oma telefoni. Kuid nagu eelnevalt sai mainitud, tehnoloogia on jõudnud kaugele ning telefonile on olemas ka lisa vidinaid, mis võivad muuta teie filmimise veelgi paremaks. Muidugi see vajab lisainvesteeringut, kuid see on juba teie otsustada, kaugele te filmimisega jõuda tahate ning mida soovite saavutada. Kui te näiteks soovite filmida staatilisi klippe, siis oleks heaks soovituseks osta omale telefonile lisaks kolmjalg või stabilisaator. Kui te aga arvate, et teie videotesse oleks vaja paremat heli, siis näiteks lisa mikrofon Rode SmartLav oleks hea lisa teie telefonile.

 

9. Hoidke olukord kontrolli all ning vältige ebamugavusi

Kõik te tahate filmida paremat videot, seega tehke mõningad ettevalmistused enne filmima minemist. Kontrollige üle kui palju vaba mälu on teie telefonil ning kui täis on telefoni aku. Eriti hea on igaks juhuks kaasas kanda akupank, seega võimalusel saab telefoni laadida. Vabastage telefoni mälu enne filmima minemist, seeläbi säästate aega ning ei pea vaatama läbi kõik pildid ning videod, et otsustada mida kustutada ja mida alles jätta. Sammuti tekitad sel viisil rohkem aega filmimiseks.

10. Kasutage videotöötlust ning jagage oma videosi teistega

Loogiline on ka see, et kui keegi peale teid ei saa tehtud videot vaadata, siis ei ole võimalik saada tagasisidet, et teada, mis on hästi ja mis on halvasti. Mis tähendab, et edasi areneda sel viisil on raske. Tagasiside on on videote tegemisel kui ka pildistamisel väga oluline, kuna seeläbi oskad end järgmine kord parandada ja teha video paremini.

Nähke vaeva ka videomonteerimisega. See ei pea olema tehtud väga professionaalselt, kuid siiski põhilisi oskusi klippide lõikamiseks ja ning klippide kokku panemiseks ühtseks videoks läheb tarvis. Videomonteerimist saate teha lausa otse oma telefonis mõne tasuta kättesaadava tarkvaraga.

Kuid kõige tähtsam on järje pidavus, tehke koguaeg midagi uut ning arendage ennast ja kindlasti laadige oma tehtud meistriteosed internetti, et inimesed saaksid anda oma hinnangu ning näha millise imelise video olete te valmistanud.

Artikli refereeris ning koostas Denis G.

2 Responses

Lisa kommentaar