Tootefotod on investeering sinu ärisse

Tootefotode puhul kehtib ütlus, mis peab eriti paika meie tänapäevases tehnoloogia- ja internetipõhises maailmas: üks hea pilt ütleb rohkem kui tuhat sõna! 

Uuringute põhjal on selgunud, et koguni 93% veebis ostlejatest peavad otsustamisel oluliseks head ja pilkupüüdvat tootefotot. Seega on pildikeelel tohutu jõud, mis paneb kliendi müüki sooritama. 

Kuid hea pildi tegemine müüdava toote juurde ei ole lihtsalt kaamera ja nupuvajutuse kaugusel. Tootefotode tegemiseks on hulk näpunäiteid, millega võiksid arvestada, et soovitud pildid jääksid ahvatlevad ning kvaliteetsed.

Fotod kui investeering ärisse

Tootefotodel on suur jõud panna klienti tegema sinule soovitud liigutust – vajutada “OSTA” nuppu. Kui tootefotol on toodet näha kehvasti, see ei ole ilusti välja toodud või ei jäta vaatajale positiivset emotsiooni, siis pole ka oodata suuri müügitulemusi. 

Kuna tootefotode kvaliteet aitab tõsta ka konversiooni, siis peaksid sellesse suhtuma kui investeeringusse.

Milliseid fotosid teha?

Tootefotode tegemisel otsusta, kas teed ainult tootest fotod (product-only) või siis teed n-ö elustiili fotod, kus on toodet kujutatud interjööris.

Ainult tootefotod on e-poodide kodulehtedel enamlevinud. Need fotod on tehtud mitme nurga alt ja ühevärvilisel taustal (tavaliselt valgel). Sellised fotod annavad kõige parema ülevaate tootest ja nii saab klient kindlust, et fotol kujutatud toode on just see, mida ta otsib.  

Elustiili fotod on tootefotod, kus saad rohkesti kasutada oma loovust! 

Elustiili tootefotode eeliseks on see, et neid saad julgelt kasutada lisaks e-poele ka sotsiaalmeedias, e-maili kampaanias või blogipostitustes. 

Soovid erinevaid stiile kombineerida? 

Kõrgkvaliteetseid tootepilte mõlemast stiilist on kasutanud näiteks Bosch oma kodulehel nõudepesumasin on pildistatud selliselt, et tarbija saab täieliku ettekujutuse, kuidas näeb kodumasin välja oma tööprotseduurides ja integreerituna köögimööblisse.

See annab kliendile vastuse paljudele küsimustele, mis puudutavad toote mahutavust, mugavust ja sobivust sinu interjööriga. Lisaks on kodulehel ka ainult toodetest fotod, mis on pildistatud ühevärvilisel taustal.

Valgustus

Fotograafia juures mängib väga olulist rolli hea valgus, mis aitab toodet esile tõsta ja  atraktiivsemaks muuta. 

Valguse abil saad muuta toone, mis fotodel domineerivad ning tuua efektiivsemalt esile oma toote parimad omadused. Valguse abil saad muuta atmosfääri just selliseks, mis sobib sinu toodetega.
Kas valida loomulik valgus või tehisvalgus?

Loomulik valgustus on küll hea, kuid sa ei saa sellega nii palju mängida kui tehisvalgusega. Fotode valgustamisel tehisvalguses saad valida sobivaid toone kellaajast ning ilmastikust olenemata. 

Fotode töötlus

Kui tundub, et tehtud fotodele võiks anda veidi efekti juurde, siis on selleks saadaval hulganisti erinevaid foto-ja videotöötlusprogramme. Selliste programmide seast tooks välja paljukiidetud Adobe Photoshop, Pixlr ja Canva, kelle tooted pakuvad palju võimalusi oma fotodele šnitti juurde anda. 

Üheksa korda mõõda, üks kord lõika!

Hea ja läbimõeldud tootefotode tegemise planeerimine on osa protsessist. 

Mõtle hästi läbi, millised pildid sobiksid müüdava tootega. 

Olenemata sellest, kas teed oma tootefotod ise või oled leidnud selleks tootefotograafi plaani koostamine on oluline ning aitab kindlalt edasi liikuda. 

Nagu ütlesime, on tootefotode tegemine investeering. Pigem teha seda planeeritult ja kvaliteetselt. 

Lisa kommentaar