Miks peaksid ettevõtted videoproduktsiooni sisse ostma?

Ettevõtte visiitkaardiks 2022.aastal on ettevõtte visuaalne sisu. Mida enam kolivad kasutajad veebi, seda enam tuleb ennast reklaamida läbi virtuaalsete vahendite. Veebisaitidel saab hõlpsasti jagada infot seoses teenustega, hinnakirjadega, dokumentidega, kontaktidega, siis miks ka mitte kaasata sinna fotogalerii ning video sektsioon, et pakkuda klientidele visuaalselt kaasahaaravat sisu.  

Visuaalselt peab video olema arusaadav ning kergesti jälgitav – selle baasiks on tugev stsenaariumi, mille valmistab ette režissöör. Veebis aga tehniliselt parimate tulemuste jaoks peab videofail olema üleslaadimiseks võimalikult hästi sätestatud. Terava pildi saavutamiseks, mis annab aimduse ettevõtte enda kvaliteedist, tuleb valida korralik videotehnika. Formaat omab siin samuti tähtsust. Tavalist telefoniga filmitud 480×1080 formaat ei sobi tihtipeale enamus tööstusvaldkondadele. Paremaks valikuks on siinkohal 1080×1920, mis ühildub hästi ka video platvormide standard suurustega.

Põhjused, miks tuleks oma videoproduktsiooni jaoks palgata professionaalid:

  1. Parima kvaliteedi saamiseks on vaja parimat tehnikat ning tavapäraselt ei ole mõistlik osta ise endale videote filmimiseks professionaalset tehnika. Videoproduktsiooniga igapäevaselt tegelevad ettevõtted on omandanud parima turul oleva tehnika ning oskavad sellega ideaalselt toime tulla. Erinevate tehnikate kasutamine filmimisel on samuti kasulik ning loominguliselt lähenemine väljendub ka lõpp tulemuses. Siinkohal on võimalus ka videotehnika rentimiseks, kuid tuleb arvestada, et operaator, kes tehnikat kasutab, peab seda ka enne tundma õppima.
  2. Stsenaristid panevad enne filmimist kokku stsenaariumi ning videoproduktsiooni juhtiv režissöör suudab leida piisavalt loomingulise lähenemise tehtavale tööle. Unikaalsus on hinnatud ning teistelt ideede maha kopeerimine ei mõju brändiautoriteedile hästi. Režisöörid oskavad ideaalselt laenata teiste videograafide ideid ja muuta need sobitada enda käe järgi omanäoliseks.
  3. Näitlejate kasutamine. Ettevõtte videotes on äärmiselt nutikas palgata ka sobilikud näitlejad. Nende leidmiseks on videoproduktsiooni ettevõttetel tavaliselt juba olemasolevad kontaktid riiulil. Ise videosid filmides ei saa tihti soovitud tulemust ning kokkuhoitav rahaline ressurss muutub enamjaolt suuremaks kui algul ette näha. Inimesel kellel puudub piisavalt kogemusi kaamera ees toote esitleminel, võib teha rohkem mainele kahju kui kasu. Professionaalsed näitlejad oskavad kohaneda vastavalt stsenaariumile. Tähelepanu saab püüda ka tõsiasjaga, et ettevõtte videotesse on kaasatud valdkonnaga seotud tuntud inimesi.
  4. Reklaami ning videote kokkulõikamine on loominguline ning vägagi tehniline ülesanne, millega ei tule ajaliselt efektiivselt toime hobitegija. Tavaliselt puudub selleks ka korralik tarkvara ning infrastruktuur. Ühe võttena filmitud videod ei ole kindlasti keelatud, kuid paindlikkuse mõttes on mõistlik eelistada modeleeritud ning läbimõeldud sužeed, mida saab ka hiljem vajadusel kokku monteerida. 
  5. Formaat ning kvaliteet omavad kõige tähtsamat ülesannet enne veebilehele üleslaadimist. Kui formaat on halvasti valitud, ei pruugi see igas seadmes korralikult mängida. 

Tugeva brändiga online veebileht saab videoproduktsiooniga veelgi enam tõsta veebilehe konversioonimäära (eng: conversion rate) ning pakkuda suuremat  usaldusväärsust – elementi, mida soovivad kõik ettevõtted.

 

Lisa kommentaar