Kuidas muuta ettevõte nähtavaks?

Kujundus on ettevõtte nägu. Oluline samm ettevõtte loomise juures on läbimõeldud ja strateegiline turundusplaan ning kujundus – ettevõttele iseloomulik logo, kirjapilt ja muud kujunduslikud elemendid, mis toovad esile firma isikupära ja tegutsemisvaldkonna. Hästi läbi mõeldud CVI köidab pilke, on meeldejääv ja kutsuv. Enam kui 90% informatsioonist omandab inimene nägemise kaudu, mistõttu tuleb ka enda firma teha seekaudu nähtavaks. Alljärgnevalt leiad erinevad võimalused sellest, millist reklaampinda eelistada.

Millele pöörata tähelepanu enne reklaampinna valikut?

Oluline on meeles pidada, et enne reklaampinna valikut ja töö tellimust tuleb pöörata tähelepanu kahele tähtsale aspektile: piirkondlikud reklaamiseaduse regulatsioonid ja ettevõtte eelarve reklaampinna loomiseks.

Eelkõige tutvu Eesti reklaamiseadusega, mis kehtestab üldnõuded reklaamile, kõik kaubad ja teenused, mis ei ole lubatud reklaamida või on piiratud tingimustega. Lisaks üldisele reklaamiseadusele tuleb tutvuda ka välireklaamile kehtestatud nõuetega, samuti ka piirkondlike nõuetega, mis reguleerivad välireklaamide paigaldamist erinevates Eesti linnades ja linnaosades. Tallinnasse planeeritavate välireklaamide nõuetega saab tutvuda Tallinna ametlikul veebileheküljel.

Teiseks, koosta eelarve reklaampinna tööde teostamiseks ja otsi rahalistele võimalustele ning enda soovidele vastav pakkumine. Konkreetne eelarve lihtsustab ka teenust pakkuva firma pakkumise koostamist.

Millist reklaami valida?

Valgusreklaam

Valgusreklaam on üks efektiivseim väli- kui ka sisereklaami pind. Selle peamiseks eeliseks on neoon või LED valguse kasutamine, mis muudab ettevõtte reklaampinna 24h nähtavaks.

Valgusreklaami valides tuleb valida valgustahvli, valgusposti või valgustähtede vahelt. Kõige elegantsem valik on valgustähed, mis on silmapaistvad ja vastupidavad.

Valgusreklaam

Suurte büroohoonete või kaubanduskeskuste reklaamiks sobib valguspost, mis oma suurusega paistab kaugele ja mahutab palju reklaamtekste, nt kaupluste nimistut vms.

Valguskastid on populaarseim ja lihtsaim valik, selle peamiseks eeliseks on kujunduse vahetamise võimalus, mis lubab pinda korduvalt kasutada ka pärast ettevõtte CVI muudatusi.

Valguskastid T1 Mall of Tallinn 

Videoreklaam

Videoreklaamist on saanud ka Eestis üks populaarseimad reklaamimise lahendusi. Suured kaubanduskeskused, linnaväljakud ja liiklustihedad ristmikud on ideaalsed kohad videoreklaampindade paigaldamiseks – üha rohkem kasutatakse neid võimalusi ära ja kanda on kinnitanud mastaapsed LED ekraanid, mis toovad tarbijateni viimased uudistooted ja pakkumised. Videoreklaam sobib eelkõige sisulisema teabe edastamiseks, milleks võib olla ettevõtte üldine tutvustus või sooduskampaania pakkumiste välja toomine.

PVC reklaampind/plakat

Rahakotisõbralik valik on nn bänner-reklaam/reklaamplakat, mis on tihtipeale valmistatud vastupidavast PVC materjalist. Bänner-reklaamid on värvilised ja unikaalsed erinevate 2D kujunduslahenduste kaudu. Bänner-reklaam on hea viis enda ettevõtte reklaamimiseks kiireimas korras. Selle tellimine võtab aega vaid paar päeva ja reklaami paigaldamine on täiesti teostatav ilma spetsialistideta.

Vineerplaadist reklaampinnad

Ennast tõestanud, lihtne ja taskukohane reklaamsilt. Vineerpind annab palju võimalusi isikupäraseks kujunduseks, mis kindlasti ei jää märkamatuks mööda liikujatel. Nii saab joonistada vineerplaanidele enda reklaamsõnumid, logo vms. Ainulaadse reklaamlahenduse saab luua ka CNC lõikuse või graveerimise kaudu, tutvu erinevate lahendustega OnWoods veebikeskkonnas.

Vineerplaadist reklaampinnad on suhteliselt kergesti vastuvõtlikud ilmastiku tingimustele, mistõttu on oluline neid välitingimustes hooldada.

OnWoods


Reklaam klaaspinnal

Ideaalne lahendus väikepoele või õudusale kohvikule – paigalda enda ettevõtte logoga kleebis või lase professionaalil joonistada see hoone klasspinnale, näiteks väliseinale või uksele, mis paistab kaugelt inimestele silma. Tihtipeale kasutatakse antud reklaamimise võimalust koos mõne teise lahendusega, et garanteerida enda ettevõtte nähtavus mitmest erinevast küljest.

Lisa kommentaar