5 tähtsat põhjust, miks sinu äril on vaja videot

Tänapäeval on kõik suured ettevõtted lisanud oma turunduskavadesse videote kasutamise, et leida uusi tarbijaid ja eelkõige, et muuta need tarbijad ka klientideks. Paljude statistiliste andmete kohaselt on umbes 80 protsenti 2020. aasta internetiliiklusest seotud videotega ja on tähele pandud, et kui e-kirjade pealkirjas kasutatakse sõna video, suureneb avamissagedus ja järgnevate klikkide arv oluliselt. Siin toomegi sinuni 5 tähtsat põhjust, miks videod on muutunud niivõrd oluliseks tänapäeva turunduses ja miks sinul või sinu äril peaks kindlasti olemas olema video

  1. Saa rohkem tähelepanu

Digitaalse maailma tekstisisaldus on muutunud niivõrd suureks, et see lausa lämmatab inimesi, nad ei suuda enam igat asja läbi lugeda ja nendesse kontsentreeruda. Seevastu videoid on aju jaoks palju lihtsam töödelda ja need jätavad seetõttu tohutu mõju. Just nii saadki jõuda soovitud inimesteni!

Isegi kui sinu tooteks on parfüümid, jätab reklaamvideo inimeste mällu pildi sellest, mida nad “vajavad”. Nähes parfüümide letti või lehekülge internetis tuhandete erinevate parfüümidega, jätab video ajju pildi ehk teisisõnu, alateadlikult valivad need inimesed parfüümid, mida nad on juba “oma silmaga näinud”. See annab ostjale ka suurema usaldustunde.

Samuti võib tuua näitena voodipesu, mille kohta on võimalik luua pilkupüüdvaid ning informatiivseid videoid, mis on silmi avavad ka tavatarbijale. Videoga võib murda kergesti müüte, et voodipesu pole lihtsalt tavaline igapäevane toode, vaid midagi enamat ning luksuslikku, mis parandab inimese heaolutunnet, või isegi unekvaliteeti. 

  1. SEO eelised

Videod mõjutavad otsingumootorite paremusjärjestust ja tulemusi. Juba aastaid on teada, et Google soosib rich mediat ja videod on selle suurimaks osaks. On tõsi, et videod võisid saada viraalseks isegi juba enne YouTube olemasolu, kuid tänapäeval on hästi teada, et Youtube kuulub Google’ile ja see aitab videotel veelgi enam kasvada. Algorütmid näitavad otsingute tulemustes järjest rohkem videoid ning kõigele lisaks on videod pigem alati esikohtadel.

  1. Tekstid ei muutu viraalseks, küll aga võib see juhtuda videotega

Inimesed jagavad, jagavad ja veelkord jagavad huvitavaid videoid. Kui ettevõte või eraisik teab, kuidas luua oma toodete, teenuste, võimete, visiooni ja uudiste kuvamiseks huvitavat või veelgi parem – viraalset videot – on nende käes võit ja lahendus, mis võib paljud inimesed video sõnumi suhtes tundlikuks muuta.

Kahjuks ei ole see samamoodi tekstidega. Kui isegi mõni ilus või huvitav lause läheb jagamisele, siis selle jagajad lisavad harva selle autori või lehekülje, kust see tekst pärit on. Lisaks saab igat teksti ja lauset niivõrd lihtsalt muuta, kõigest paari klahvile vajutusega, nii et sinu poolt hoolikalt valitud lausest ei jää lõpuks midagi alles

  1. Facebook armastab videoid

Igapäevased videovaatamised kahekordistuvad igal aastal Facebookis, tänapäeval on need jõudnud üle 10 miljardi. Näeme järjest rohkem videoid Facebookis ning on juba ammu teada, et tulevikus saabki seal näha olema ainult videoid.

Facebook on teinud ka suuri investeeringuid videoinfrastruktuuri, see on ajendatud selle sidevahendi meeletust potentsiaalist. Sellepärast ei tohiks te alahinnata kunagi videote mõju.

  1. Videod annavad palju olulisi tulemusi ainult ühe meediumi läbi

Videod võivad õpetada, lõbustada, äratada usaldust ettevõtte või toote vastu. Enne ostuotsuse tegemist vaatab üha rohkem inimesi internetis vastavaid arvustusi ja uudiseid ning paljud statistilised uuringud ütlevad, et rohkem kui 90 protsendi inimeste arvates on videod lõpliku ostuotsuse jaoks väga olulised ja kasulikud.

Potentsiaalsed kliendid usaldavad palju rohkem ka ettevõtteid ja spetsialiste, kes kasutavad infovideoid. Video edastab teavet paremini kui muud tüüpi sisu ning edendab usaldust tootja või ettevõtte ning tema toodete või teenuste vastu. Seetõttu pole üllatav, et videotest võib saada suurt kasu nii iga ettevõtte kui ka eraisik!

 

Lisa kommentaar